
A Manning név – akár Bradley, akár Chelsey keresztnév párosul hozzá – lassan felkapottabbá válik, mint a Monroe. Amennyiben egy újságíró nevet kíván szerezni magának, tapadjon Manning-re, akinek látszólag minden botrányát egy újabb követi. Vajon miért?
A feltételezések sorozatának egy újabb darabja.
"Életemnek ebbe a következő szakaszába átlépve azt akarom, hogy mindenki megismerje az igazi nevemet. Chelsea Manning vagyok. Nő vagyok. Annak alapján, ahogyan érzek, és ahogyan a gyerekkorom óta éreztem, mielőbb hormonterápiába akarok kezdeni. Remélem, támogatnak majd ebben az átmenetben." Így hangzik a 25 éves Bradley Manning vallomással egybekötött kérése, mely hasonló mértékben lepte meg a világot, mint a számára egy nappal előtte kihirdetett ítélet.

Magyarázatok sorozata próbálta befolyásolni a Manning döntésével kapcsolatos közvéleményt. Kérdés, hogy a férfi szavahihetőségét, miszerint gyerekkora óta nőnek érzi magát, mennyiben befolyásolhatja az adott helyzet. Elvégre a börtön, a férfiak börtöne, minden jó érzésű embert kétségbe ejt. Ki ne hallott volna a homoszexuális mozgalom fő színteréről, a börtönről, ahol szexuálisan túlfűtött férfiak nap mint nap egymáson – pontosabban a gyengébbeken – élik ki perverz vágyaikat? Íme, egy kis ízelítő:
A zárkában először elvették az értékeit. Utána megdöbbentő brutalitással, napokon át bántalmazták. Közben orális szexre kényszerítették, és megpróbálták megerőszakolni. Csak akkor mert szólni az őröknek, amikor már az életéről volt szó. Attila 15 és fél éves volt, a többiek egy kivételével 18 felettiek. (Magyar Narancs: Erőszak a börtönben: "Az egész biztos nincs is" (Attila, elítélt)
Orális szexre kényszerítette zárkatársát egy fiatalkorú férfi a szekszárdi börtönben. Egy borotvapengét tartott a társa nyakához, és azt mondta neki, hogy elégítse ki. (Hírextra: Szexuális erőszak a börtönben)
Brutálisan verték és többször megerőszakolták foglyaikat az abu-grébi börtön őrei - derült ki tizenhárom fogoly a Post birtokába került írásos vallomásából. "Azt mondták, a végén majd meg akarunk halni, de ez nem fog megtörténni" - írta vallomásában Amin Szaid al-Sejk, a 151362-es számú fogoly. A férfit meztelenre vetkőztették, "szégyenletes pózba" kényszerítették, majd az egyik őr egy meztelen nő képét ragasztotta a hátára és nemi erőszakkal fenyegette meg. (Index: Rendszeres verések, erőszak az iraki börtönökben)
És egy kis statisztika:

Mindemellett nem törpülnek el a börtönfilmek sem, melyekben szinte egytől egyig felmerül a szexuális erőszak problémája. (Pl.: A szökés (1. évad), Bebukottak)
Nem véletlen az sem, hogy a szexuális erőszakot elkövetők, pedofilok, stb. elszeparált helyen töltik le börtönbüntetésüket, hiszen ők lennének a legkiszolgáltatottabbak. A rabok között kialakult „börtönhierarchia” legalsó lépcsőin foglalnak helyet a fent említett elítéltek, akik így jóformán semmi megbecsülést nem kapnak.

Bradley-Chelsey védői azonban fegyverként vetették be az információt, mellyel új felállás alakulhat ki. Szerintük ügyfelük (mellőzve a férfi vagy anő kifejezést) nemi identitászavaros állapota áll a kiszivárogtatás mögött. Ez újabb ok lehet az LMBT (leszbikus-meleg- biszexuális-transzvesztita) aktivistáinak egy ellenük irányuló ügy ellen való küzdelemre, újdonsült pártfogoltjuk esetleges győzelmét pedig minden további nélkül a sajátjukénak tudnák be, holott Manning tettét, aki ezzel a közjót szolgálta, csupa csodálat és támogatás övezi Amerika- sőt, világszerte.
Míg a Wikipedia már nőként említi a kiszivárogtatási botrány koronázatlan királyát/királynőjét, addig Fort Leavenworth katonai börtön igazgatója sajnálattal közölte, hogy csupán náluk nem áll rendelkezésre a hormonkezelés lehetősége; George Wright (a hadsereg szóvivője) pedig határozottan kijelentette, hogy Manning Bradley néven, férfiként fogja letölteni a büntetését.